Новый форум

Побажання і пропозиції щодо сайту і форуму

Модератор: Палец

Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Kefirek писав:Створив собі безкоштовний акаунт на три дні. Експериментую. На жаль поки не зміг знайти, як можна встановити іншу тему оформлення. Треба якось вносити зміни в src/config.php ...

https://c7c3a4454f1ffc87.demo-xenforo.c ... n-forum.2/

у вас така захоплююча розмова на Форумі: в темі Перша тема)))
бачу, що там вже прописана відразу і мобільна версія. було б круто!!! і форум доволі інформативний по статистиці.

чуть потестила:) могу еще, если что. :wink:
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

Алена Гищак писав: чуть потестила:) могу еще, если что. :wink:

Логин: admin
Пароль: admin

Спробуй щось написати з телефона. Зручно ?
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Kefirek писав:
Алена Гищак писав: чуть потестила:) могу еще, если что. :wink:

Логин: admin
Пароль: admin

Спробуй щось написати з телефона. Зручно ?

написала! це ж неймовірні можливості. Маск відпочиває.
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

Навіть не знаю.
Витрати гроші на ліцензію, час на налаштування форуму + можливо на додаткові плагіни та тему оформлення ... загалом приблизно 200-220USD

А потім з'ясується, що воно все нікому не потрібно і всі будуть зависати в телеграмі
Аватар користувача
Анастасия
Досвідчений користувач
Повідомлень: 568
З нами з: 07.07.2009, 22:08
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення Анастасия »

Kefirek писав:А потім з'ясується, що воно все нікому не потрібно і всі будуть зависати в телеграмі
Моё мнение, что нужно. Чтобы удостовериться, что нужно не только нескольким людям, создала опрос в отдельной теме. За две недели узнаем результат. Заодно узнаем скольким людям на форуме не лень нажать аж одну кнопочку дабы проголосовать. А в этой теме продолжим обсуждать технические моменты.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Kefirek писав:Навіть не знаю.
Витрати гроші на ліцензію, час на налаштування форуму + можливо на додаткові плагіни та тему оформлення ... загалом приблизно 200-220USD

А потім з'ясується, що воно все нікому не потрібно і всі будуть зависати в телеграмі

телеграм використовувати в якості інформування про нові теми на форумі. звичайно, заборонити створювати чати ніхто не може, але й тоді ніхто не зможе сказати, що не інформували. офіційна і надійна платформа - це форум.

навіть трохи протестувавши запропонований тобою форум, то це ж як почати літати:))
m4
Досвідчений користувач
Повідомлень: 31
З нами з: 11.09.2013, 22:14
Звідки: Київ

Повідомлення m4 »

відповіді на раз та два

> Зачем ждать лета?

наприклад, тому що влітку студенти будуть відпочивати.

> Нужно прошерстить пол форума

головне що цікаво, це надзвичайно частий симптом на будь-яких форумах. Люди чи то бояться, чи то спеціально ігнорують пошук. Доречі це в плюси нового форуму: на старому пошук може бути кривий/неефективний.

> поки на Ви
а в телеграмі вже були на "ти" :) телеграм - connecting people
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

m4 писав:відповіді на раз та два

> Зачем ждать лета?

наприклад, тому що влітку студенти будуть відпочивати.

> Нужно прошерстить пол форума

головне що цікаво, це надзвичайно частий симптом на будь-яких форумах. Люди чи то бояться, чи то спеціально ігнорують пошук. Доречі це в плюси нового форуму: на старому пошук може бути кривий/неефективний.

> поки на Ви
а в телеграмі вже були на "ти" :) телеграм - connecting people

Та в телеграмі ти ж під іншим ніком. Як у фільмі: он же Гоша, он же Жора, он же Гога :) от якби не карантин, то запросила б на каву, познайомились. За мною кава після карантину :)
З приводу нового форуму. Може не всі питання й до тебе, але може хто зможе дописати.
Якщо вирішуємо, що так, будемо робити.
- якщо не будуть добровольці, то скільки може коштувати послуга?
- скільки часу може тривати створення та налаштування форуму?
- які етапи роботи?
- які є варіанти місця хостингу нового форуму? Як це відбувається зараз?
- хто займатиметься підтримкою форуму (залізо, оновлення):
- яке залізо потрібно, скільки може коштувати?
- чи можна навчити людину займатися підтримкою форуму (не програміст), яка не володіє такими глибокими знаннями, але може займатися адмініструванням форуму?
- якщо брати з ліцензією ( бо безкоштовні не завжди надовго), то скільки потрібно платити кожного місяця ( не впевнена, що будуть пробувати різні варіанти, тут хоча б один варіант спробувати)
- чи буде доступ до старого форуму?
- на тестовому форумі є можливість додавати відео та фото в один клік. який об"єм сховища повинен бути доступний ( ми на вихідних обговорювали, що це важливо)?
- чи зможеш ти в літку зайнятись цим або можеш порадити людину?
Ці питання можуть бути наївні, але хотілось би, щоб тема розвивалась і дійшли якогось висновку.

Дякую!
m4
Досвідчений користувач
Повідомлень: 31
З нами з: 11.09.2013, 22:14
Звідки: Київ

Повідомлення m4 »

q1 якщо не будуть добровольці, то скільки може коштувати послуга?
a1 залежить лише від жадібності "компьютерного мастера в вашем подьезде". Це я до того, що робота насправді нескладна, але за бажання подати її можна приблизно як зореліт.

q2 скільки часу може тривати створення та налаштування форуму?
a2 створення 1d-3d, налаштування то вже від смаку залежить. Маю на увазі "створення"= голий форум без тем, розділів, оформлення, груп, доступів і тд. Підбирати набори іконок і смайлів можна нескінченно, але якщо брати розумні рамки то ще за пару днів спрямованої праці можна зробити щось схоже по структурі на бажане. А якщо підключити адмінів і модераторів то і швидше.

q3 які етапи роботи?
a3 я б сказав приблизно так:
-- е1 робоче залізо з голою системою
-- е2 домен, зовнішній доступ
-- е3 робочий голий форум
-- е4 групи, шаблони реєстрації, структура форумів/топіків, можливо ще щось
-- е5 свистілки-перділки типа іконок, картинок на фон, картинки в шапку, галереї, можливо якісь інші несуттєві плагіни

після е4 уже можна запускати всіх на користування, бо е5 то вже той самий етап вічного покращення

q4 які є варіанти місця хостингу нового форуму? Як це відбувається зараз?
a4 ?

q5 хто займатиметься підтримкою форуму (залізо, оновлення):
a5 можу взяти на себе залізо, системні оновлення (насправді раз-два на рік, наприклад, повинно бути достатньо)

q6 яке залізо потрібно, скільки може коштувати?
a6.1 якщо на нових компонентах то 6400грн + вартість дискового простору. тут вже треба вирішити скільки треба, вартість грубо 1200грн за терабайт, подвоюйте суму якщо з дублюванням (при здиханні одного вінта дзеркальні дані залишаться на іншому). Це якщо робити гарно і якісно. Якщо дуже захотіти можна зекономити тисячі півтори.
a6.2 якщо на б/у компонентах то вартість може опуститися лише до вартості дискового простору, на яке я би не став використовувати старі вінти. Залежить від того, хто що може задонатити.

q7 чи можна навчити людину займатися підтримкою форуму (не програміст), яка не володіє такими глибокими знаннями, але може займатися адмініструванням форуму?
a7 в теорії можна, але по хорошому там нічому ламатися, хіба якщо збій по частині заліза, але тоді все одно треба індивідуально розбирати кожен випадок. хоча звісно залежить від того що мати на увазі під підтримкою, але якщо раз на рік щось оновити то це не напряжно.

q8 якщо брати з ліцензією ( бо безкоштовні не завжди надовго), то скільки потрібно платити кожного місяця ( не впевнена, що будуть пробувати різні варіанти, тут хоча б один варіант спробувати)
a8 тут я би уточнив що значить "бо безкоштовні не завжди надовго". в попередньому пості я мав на увазі приблизно протилежне - безкоштовні якраз надовго, і у них безкоштовні оновлення. А той же ксенфоро дає ліцензію назавжди, але оновлення - лише перший рік, а далі за оновлення треба платити. Для продовження користування старою версією платити не потрібно.

q9 чи буде доступ до старого форуму?
a9 ?

q10 на тестовому форумі є можливість додавати відео та фото в один клік. який об"єм сховища повинен бути доступний ( ми на вихідних обговорювали, що це важливо)?
a10 треба провести невелике дослідження про те, хто скільки і чого хоче заливати. Місця багато не буває. Дай більше - буде більше бажання заливати. Можливо навіть всілякий інформаційний спам. Треба гарно вирішити, яка різниця в цінності наприклад фото-відео з походу проти фото-відео "як я гарно збігав до озера", і вирішити які з них хочемо зберігати на своєму сховищі, а для яких пропонувати користуватися зовнішніми. Не обов'язково ж все собі заливати на історичне зберігання. Індивідуальні красування можна заливати в індивідуальний інстаграм і прикріпляти посилання.

q11 чи зможеш ти в літку зайнятись цим або можеш порадити людину?
a11 можеш, можливо і раніше потрошку, але за нагоди.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

q4 які є варіанти місця хостингу нового форуму? Як це відбувається зараз?
a4 ?
це була твоя відповідь в темі" Нужен ли нашему турклубу форум?" : головні питання - де буде хоститися новий форум і хто займатиметься його підтримкою (залізо, оновлення).

q9 чи буде доступ до старого форуму?
a9 ?

питання знімаю, зрозуміла. є твоя відповідь в темі Форуму:

найбільше мороки може бути лише з міграцією бази з історією, але
а) уже ніби погодилися, що при збереженні доступу до старої версії форуму історію мігрувати не потрібно і
б) навіть якщо потрібно то щось завжди можна вигадати. он метрофорум київський успішно мігрував на свіжу пхпбб (щоправда і здох, але з незалежних від міграції, радше політичних причин)

дуже дякую!

to be continued, на скільки я зрозуміла:) це чудово!
m4
Досвідчений користувач
Повідомлень: 31
З нами з: 11.09.2013, 22:14
Звідки: Київ

Повідомлення m4 »

*ок, моя провина. "?" знаки питання в цих двох відповідях означали те, що я не можу дати на нього відповідь, і питання залишається відкритим

на q4 я хз бо не маю досвіду із реєстрацією доменів, можливо є нагода зробити безкоштовний, плюс питання де фізично стоїть поточний форум - треба зовнішня айпішка.

а q9 - це питання до власника/адміна поточного форуму
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

m4 писав: q6 яке залізо потрібно, скільки може коштувати?
a6.1 якщо на нових компонентах то 6400грн + вартість дискового простору. тут вже треба вирішити скільки треба, вартість грубо 1200грн за терабайт, подвоюйте суму якщо з дублюванням (при здиханні одного вінта дзеркальні дані залишаться на іншому). Це якщо робити гарно і якісно. Якщо дуже захотіти можна зекономити тисячі півтори.
a6.2 якщо на б/у компонентах то вартість може опуститися лише до вартості дискового простору, на яке я би не став використовувати старі вінти. Залежить від того, хто що може задонатити.

А що, невже для хостингу форуму (не сайту, а лише форуму!) необхідно встановлювати окремий власний сервер??? :shock: Купити 10-15 Gb хостингу не вистачить? Не бачу сенсу на форум (!!!) завантажувати фото і відео. Для цього є фотохостінги і youtube.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Kefirek писав:[ Не бачу сенсу на форум (!!!) завантажувати фото і відео. Для цього є фотохостінги і youtube.

я тоді мала на увазі тематичні фото, 3-4 фото для розкриття теми, а не так як зараз через хостинг з BBcode. Звичайно, що 100 фото заливати на форум, то дивно.
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

Алена Гищак писав: я тоді мала на увазі тематичні фото, 3-4 фото для розкриття теми, а не так як зараз через хостинг з BBcode. Звичайно, що 100 фото заливати на форум, то дивно.

Ну, тоді ставити обмеження на розмір фото, наприклад, до 500 кб. Для розкриття теми цього з головою вистачить. Заради цього встановлювати окремий сервер - занадто.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Kefirek писав:
Алена Гищак писав: я тоді мала на увазі тематичні фото, 3-4 фото для розкриття теми, а не так як зараз через хостинг з BBcode. Звичайно, що 100 фото заливати на форум, то дивно.

Ну, тоді ставити обмеження на розмір фото, наприклад, до 500 кб. Для розкриття теми цього з головою вистачить. Заради цього встановлювати окремий сервер - занадто.

Але якщо зменшувати розмір фото,то знову використовувати додатковий ресурс. В цьому випадку змін нуль:) Тут не знаю,що сказати. Розумію, що опція вставити фото одним кліком шикарна,а як регулювати те,щоб не закидувати 10 фото по 2 Мб,не знаю:(
Відповісти