Особливості використання бахіл на гумовій галоші

Обговорення туристського спорядження і досвіду його використання.
Продаж, купівля - в Барахолці.
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Особливості використання бахіл на гумовій галоші

Повідомлення Pashtet »

Предмет обговорення - так звані бахіли "ТКУ-стайл", виготовлені з обрізаної гумової галоші і пришитого до неї тканинного циліндра. Приблизно такі:
Зображення

Зображення

Такі бахіли широко використовуються членами ТКУ і практично не використовуються в інших турклубах.
Такі бахіли - мабуть, найкращий спосіб захистити ноги, коли вони стоять на лижах. Тепло, сухо, комфортно. Також такі бахіли непогано себе зарекомендували в умовах розкислого снігу, коли всюди мокро, а під підошвою частенько проскакує земля і дрібні камінці - товста підошва не протреться, і при умові нескладного рельєфу їх використання цілком виправдане.
Ну і робити такі бахіли досить дешево.
З очевидних мінусів - вага (може доходити до кілограма порівняно з 150-грамовими тканинними бахілами) і та ж сама підошва, яка в більшості випадків має набагато гірше зчеплення з рельєфом, ніж трекінгові черевики чи деякі види бахіл промислового виробництва.

Не секрет, що лижні походи турклубу "Університет" - одні з найкращих в Україні, лижний напрямок у клубі надзвичайно розвинений. Вірогідно, це призвело і до широкого впровадження таких бахіл взагалі в клуб, і рекомендуються організаторами ПВД на будь-які вилазки, які передбачають снігову обстановку. На лекціях ШПП виготовленню і позитивним якостям таких бахіл відводиться не менше ніж півгодини, а то і годину. В той же час про те, що існує кілька зразків "правильних" бахіл промислового виробництва, згадується лише одним-двома реченнями (я спеціально переслухав аудіолекцію по спорядженню для лижних походів). Так, вони виробництва Росії, але казати що ми нічого звідти не возимо було б лицемірством.
В цих умовах в мене виникає острах, що новачки, зважаючи на необмежений (і, безсумнівно, заслужений) авторитет Інтела, який є великим прихильником такої конструкції, і постійно чуючи про переваги таких бахіл, будуть використовувати їх всюди і завжди, бо так тепло і зручно.

Свого часу тримати в голові інформацію, що бахіли на галоші можуть бути небезпечними, мене спонукало кілька речей.
По-перше, закарбувалися у пам'ять емоційні слова Ігоря Петровича Сініціна, видатного зимового мандрівника, легенду лижного туризму, який приходив до нас в клуб 1 лютого 2018 року: "Володя, какие бахилы на траверсе!".
По-друге, це були ось ці слова:
Алеша же с Николаем на подмогу к девочкам отправились в бахилах с нерифленой резиновой подошвой -- может быть, потому и поскользнулись.
После случившегося руководитель дал команду всем снять с ботинок бахилы, поэтому Юле Колосовой спускаться было уже безопаснее.
Мене не було в цьому поході - це було майже 19 років тому, і про цей похід не прийнято говорити в клубі. Цей випадок, безсумнівно, дуже вплинув на клуб, багатьом і досі важко говорити про загибель Льоші і Колі в Карпатах у 2001 році.
Але посилання на статтю я все ж наведу: https://fakty.ua/98545-brosivshis-na-po ... is-nasmert

Різні ситуації потребують різних рішень. Використання певного спорядження може бути прийнятним в одній ситуації і небезпечним - в іншій. Чогось універсального "на всі випадки життя" - не існує.

Комфорт, гроші, пройдений маршрут - питання безпеки завжди має бути вище цього. Завжди думайте своєю головою: в чому ви ходите, де ходите і як ходите, і що для цього використовуєте.
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

Ну, так кожне спорядження створено для певних умов. Використання в інших умовах може бути небезпечно. В певних умовах зручно і безпечно ходити по схилу у бахілах, а в інших умовах вже треба кішки вдягати, або взагалі вішати мотузку.
Це очевидно. Ніхто із цим не сперечається.

Головне - правильно визначати ці умови. Тут вже працює або досвід/свідомість учасника та/або досвід/свідомість керівника групи.
Аватар користувача
Мизеракль
Досвідчений користувач
Повідомлень: 135
З нами з: 19.05.2018, 18:51
Звідки: Киев

Повідомлення Мизеракль »

Pashtet писав:В цих умовах в мене виникає острах, що новачки, зважаючи на необмежений (і, безсумнівно, заслужений) авторитет Інтела, який є великим прихильником такої конструкції, і постійно чуючи про переваги таких бахіл, будуть використовувати їх всюди і завжди, бо так тепло і зручно.
Несколько поездок вниз по склону быстро это вылечат. В такие моменты к кошкам проникаешься особой любовью.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Re: Особливості використання бахіл на гумовій галоші

Повідомлення Альона Гищак »

Pashtet писав: В той же час про те, що існує кілька зразків "правильних" бахіл промислового виробництва, згадується лише одним-двома реченнями (я спеціально переслухав аудіолекцію по спорядженню для лижних походів). Так, вони виробництва Росії, але казати що ми нічого звідти не возимо було б лицемірством.

Вышли, пожалуйста, ссылки и фото других бахил. Их плюсы, минусы, какие они и какая стоимость. Одно предложение о других бахилаг из большого текста... Не совсем понятно, к чему эта инфомация, так как альтернативы ты не предоставил.
спасибо!
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Pashtet
Ты, говоря о недостатках бахил с калошами, сравниваешь их со "150-граммовыми тканевыми бахилами", забывая упомянуть две вещи:

- У тканевых бахил насчет протектора ещё хуже. То есть гораздо-гораздо хуже.

- Очень существенный минус тканевых бахил (которые, собственно, были родоначальниками темы; когда-то в качестве бахил использовались практически исключительно брезентовые мешки на ноги, это классика лыжного туризма) -- они рвутся о щечки креплений. Калоша была призвана победить в первую очередь этот недостаток. И из всех альтернатив, какие я видел*, у калоши протектор, пожалуй, наилучший. Честно говоря, я бы хотел взглянуть, что там на этот счет у российских промышленных бахил.

* Нет, видел одну систему. К ранту ботинка при помощи шурупов, эпоксидки и какой-то матери по контуру приделывалась широкая капроновая тесьма, к которой сверху пришивалось тканевое голенище. Таким образом получались специальные ботинки для лыжных походов, у которых родной протектор оставался доступным. Но всё остальное, что надевается на ботинок сверху -- см. выше.
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

По моему скромному мнению, этой теме место скорее в Снаряжении. Перемещаю.
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Интел
Керівник турклубу
Повідомлень: 5016
З нами з: 23.10.2006, 21:49
Звідки: Киев

Re: Особливості використання бахіл на гумовій галоші

Повідомлення Интел »

Pashtet писав: Різні ситуації потребують різних рішень. Використання певного спорядження може бути прийнятним в одній ситуації і небезпечним - в іншій. Чогось універсального "на всі випадки життя" - не існує.
Абсолютно і повністю згоден. Вважаю, що для прийняття зваженого рішення необхідно вивчити особливості всіх доступних видів спорядження.
Цікаво було б послухати думку людини, яка, маючи досвід зимових походів в бахілах, зрештою відмовилася від їх використання. Чи тут такі є?
Аватар користувача
Интел
Керівник турклубу
Повідомлень: 5016
З нами з: 23.10.2006, 21:49
Звідки: Киев

Re: Особливості використання бахіл на гумовій галоші

Повідомлення Интел »

Pashtet писав: підошва, яка в більшості випадків має набагато гірше зчеплення з рельєфом, ніж деякі види бахіл промислового виробництва.
А можна про це детальніше? Про які види бахіл йдеться і яке у них зчеплення?
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Повідомлення Pashtet »

Скажу сразу - сам я тканинні бахіли не використовував. Можете вже зараз кидати в мене капцями.
Діма, щодо першого згаданого недоліку - я не кажу, що тканинні бахіли - це панацея. Вони, можливо, займають ще вужчу нішу - ходіння нескладним рельєфом або тільки з кішками (хоча і будуть все ж легшим варіантом).
Щодо другого - то я повторюсь, я не критикую використання галош на лижах і вважаю це найбільш оптимальним варіантом.

Альонка, конкретно по моделям я тобі не підкажу, тут краще Інтел хай скаже - у нього навіть фото на слайдах є. Скоро буде відповідна лекція, сможеш у нього запитати.
А коли стрьомний рельєф - ходи в трекінгових + гамаші-"фонарікі". Це моя особиста думка.
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Интел
Керівник турклубу
Повідомлень: 5016
З нами з: 23.10.2006, 21:49
Звідки: Киев

Повідомлення Интел »

Pashtet писав: А коли стрьомний рельєф - ходи в трекінгових + гамаші-"фонарікі". Це моя особиста думка.
Паша, давай спробуємо промоделювати ситуацію. Зимовий похід, де трапляються ділянки складного рельєфа. Більшу частину походу (нескладний рельєф) ти рекомендуєш використовувати бахіли з калошами. А на складних ділянках знімати їх, надягати "фонарики" і йти у трекінгових черевиках? Але ж якраз тут ноги і промокнуть і промерзнуть! Чи не простіше (і значно безпечніше) на складних ділянках надягти на бахіли кішки? Я зазвичай саме так і рекомендую всім робити.
Аватар користувача
Мизеракль
Досвідчений користувач
Повідомлень: 135
З нами з: 19.05.2018, 18:51
Звідки: Киев

Повідомлення Мизеракль »

А такого плана обувь не рассматривается? Тут тебе и защита от снега, и на "стрёмном рельефе" жить можно.

Зображення
Аватар користувача
aleksej
Досвідчений користувач
Повідомлень: 421
З нами з: 21.09.2015, 13:52
Звідки: Киев
Experience: 2ГР, 1ПР, 4ГУ

Повідомлення aleksej »

Мизеракль писав:А такого плана обувь не рассматривается? Тут тебе и защита от снега, и на "стрёмном рельефе" жить можно.

Зображення
Хороший вариант.
Есть недостатки
- цена ( дешевле 200$ просто не купишь)
- нет возможности просушить защитный слой
- в основном под кошки полуавтоматические/ автомат.
Лето это маленькая жизнь)
Аватар користувача
Medvech
Досвідчений користувач
Повідомлень: 44
З нами з: 25.11.2011, 14:24

Повідомлення Medvech »

Овершузы на вибраме и даже вариант с шиповкой:
https://www.overshoesneos.com

Или любые двойные утепленные ботинки с вынимаемым внутренником от старых скитурных пластиков с секонда до новых моделей для 7000-ков.

Хороший вариант.
Есть недостатки
- цена ( дешевле 200$ просто не купишь)
Жизнь и здоровье стоит 200$(варианты с секонда начинаются баксов от 30 наверное) или нет?
- нет возможности просушить защитный слой
В двойных с вынимаемым внутренником есть
- в основном под кошки полуавтоматические/ автомат.
Ничто не мешает одеть и привязные кошки
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

Medvech писав:
- нет возможности просушить защитный слой
В двойных с вынимаемым внутренником

В двойных с вынимаемым внутренником надо сушить вынимаемый внутренник :)
Речь шла о просушке внешнего слоя.
Аватар користувача
Интел
Керівник турклубу
Повідомлень: 5016
З нами з: 23.10.2006, 21:49
Звідки: Киев

Повідомлення Интел »

Medvech писав:Овершузы на вибраме и даже вариант с шиповкой:
https://www.overshoesneos.com
Хорошее название для бахил - овершузы! Звучит модно, не то что"бахилы" (от этого слова веет чем-то больничным и неопрятным).
А по сути - та же беда, что у большинства промышленных моделей: непромокаемость. Чтобы оценить ее "прелести", достаточно походить денёк в рыбацких бахилах ОЗК - мокрые ноги гарантированы. Зато стильно и красиво :)
Відповісти