РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОЗДОРОВЛЕНЬ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ В ТКУ

Всі питання, пов'язані з туризмом і діяльністю Клубу

Модератори: Олег Триліс, Палец

Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Re: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОЗДОРОВЛЕНЬ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ В ТКУ

Повідомлення Pashtet »

Kefirek писав:
Оля Настенко писав:Раньше была возможность проигнорить чат, никому ничего не объясняя и не ставя в неудобное положение, теперь надо напрямую отвечать "нет, спасибо, мне это неинтересно и т.п., и т.д.",
Можна ще відповісти: "я подумаю" або збрехати "я подарую свій окремий подарунок від себе"
Страшне! Член Активу рекомендує людям брехати про свої наміри!
Що далі - рекомендації брехати про свої вчинки?
Лишенько, що коїться!
:shock:
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Повідомлення Pashtet »

Раз вже знову піднялась тема розмови, напишу і я.

Півроку тому були отримані скарги на те, що людей примусово додають в чати по збору коштів на ДН людей. Мовляв, "на мій ДН мені нічого не подарували, а тепер мене додають в чат на подарунок того-то". Це дійсно неприємно і залишає осад, навіть якщо в подальшому просто вимикати звук в такому чаті і не слідкувати за дописами в ньому (а можна і просто видалитись з чату).

Як відповідь на це Активом було прийняте рішення рекомендувати ініціаторам ДН-чатиків не додавати людей примусово, а поширювати посилання на такі чати через приватні повідомлення.

Треба визнати, що такі прямі запрошення не вирішили питання дискомфорту, а в деяких випадках навіть погіршили його. Бо якщо раніше можна було тихо промовчати в в загальному чаті, то тепер після конкретного питання "чи хочеш приєднатись?" треба щось відповідати чи вигадувати. Особисто я отримав більше нарікань на останню модель (яку і раніше не підтримував), ніж на ту, що була на початку року.

Крім того, особисте запрошення збільшує навантаження на ініціатора ДН-чату, як фізичне, так і моральне, що також не грає в плюс цієї ідеї. Тому, як рядовий учасник багатьох таких ДН-чатів (і неучасник небагатьох), скажу свою думку, що дана рекомендація в першому повідомлення теми не здається мені правильною і дане рішення Активу не пішло на користь громаді.

Нагадаю тут про всяк випадок початкову ідею цієї теми: будь-які збори коштів на дні народження - це особиста ініціатива людей, турклуб "Університет" як організація ніякого відношення до цього не має.

Як ми бачимо, коректного засобу вирішити цю проблему наразі в нас немає.
Пропонувалась також схеми, коли:
а) хтось з оточення майбутнього іменинника створює повідомлення десь на видному місці (наприклад, на форумі) з посиланням на ДН-чат;
б) сам іменинник створюєте таке повідомлення з посиланням на власний ДН-чат.
Але за останні півроку жодного такого повідомлення чи теми створено не було. Чи то не хотіли спойлерити сюрприз, чи то іменинники недостатньо нахабні, щоб створювати чати "хочу подарунки, і ось які".

Коротше, народ, нам потрібен ваш фідбек. Діліться досвідом, давайте поради. Як організовувати такі заходи, щоб нікого не виганяти з зони комфорту? Які для вас схеми неприйнятні, а які бажані? Як не провтикати дні народження тих людей, які вам важливі?
Щоб полегшити відповідь на останнє питання, було створено список днів народжень всіх ДЧ, який знаходиться в Google-таблиці "Актуальний перелік ДЧ..." на другій вкладці, яка прикріплена до кожного мого повідомлення. Це не вирішує проблему глобально, але трошки її пом'якшує.

Це вже не оголошення, а обговорення, тож давайте поговоримо.
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Мизеракль
Досвідчений користувач
Повідомлень: 135
З нами з: 19.05.2018, 18:51
Звідки: Киев

Повідомлення Мизеракль »

Pashtet писав:Чи то не хотіли спойлерити сюрприз
На форуме есть раздел "Сюрприз", где можно имениннику временно закрыть доступ. Конкретной реализации я, впрочем, не видел.

Конечно, на форум не все заходят, но это уже их проблемы.
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Мизеракль писав:На форуме есть раздел "Сюрприз", где можно имениннику временно закрыть доступ. Конкретной реализации я, впрочем, не видел.
Реализация, надо признать, несколько кривая (по причине того, что доступ даётся групповой, а отбирать приходится индивидуально, плюс потом же приходится подчищать всё, что там было написано) и только через меня, что есть дополнительное неудобство -- но как-то работает, да. Последний раз пользовались этой опцией, правда, уже и не помню когда.
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Повідомлення Pashtet »

Використання розділу "Сюрприз" має кілька недоліків:
- необхідність задіяння адміністратора форуму для початку організації, а також для його завершення;
- для реалізації обмеження доступу іменинника до таємного розділу використовуються якісь помилки в роботі форуму, тож це досить ненадійна штука;
- доступ до розділу мають тільки ті, хто має доступ у "Варення";
- обговорювати на форумі штуки на кшталт "що подарувати?" довго і незручно, коли питання треба вирішити, скажімо, за півтора-два тижні.

Через це дана можливість використовувалась десь рази чотири за останні чотири роки і завжди це була лише додаткова платформа до основної (яка була в Telegram або Messenger), щоб дати можливість дізнатись про це олдам, які вже давно і міцно сидять на форумі і ні на чому іншому.


Писати на форумі - з однієї сторони так, всім можна казати "он, на форумі є посилання, приєднуйся якщо хочеш". З іншої сторони - часто іменинники хочуть щоб їх привітали (це всім подобається, камон), але не наважуються писати "зберіться мені на гулянку і подарунок ось тут (посилання)", бо це якось... ну не то. А просити ініціатора ДН-чату ще й створювати тему на форумі з посиланням на цей чат - можна, але це:
а) створює додаткове навантаження на ініціатора, хай і незначне;
б) робить з сюрпризу для іменинника не-сюрприз (або ще гірше - іменинник буде чекати, що на форумі напишуть, але в день Д не буде нічого - антисюрприз).
Повторюсь, прецедентів так і не було за півроку, і є сумніви чи не буде це ще гірше.
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Почему-то тут акцент идет на подарке, материальной ценности. Но мы забываем, что есть еще один способ поздравить - это написать приятные слова, а встретившись, обнять человека и еще раз поздравить :) Грустно, что с этим проблема. Изначально, когда вопрос возник чатиков на сбор денег имениннику, то проблема была не в том, что не подарили подарок кому-то, а в том, что не поздравили даже в том же ФБ, где есть напоминалка о др. Но во все чатики на то, чтобы человек скинулся, приглашали. Как-то так.
Касательно открытки. Ответ на открытку был: "Ален, да это вообще никому не нужно." , "Ален, да это сложно подписывать, придумывать пожелания." Поэтому и не стала делать на следующий год, т.е. сделала, но не печатала.
Не всегда людям необходимы подарки за 1000 и более грн. Можно и от себя подарить за 100 грн подарок, но от души. Ну это мое мнение. Свой взгляд как быть я высылала ранее в этой теме.

открытка 2021 года:

Зображення
Востаннє редагувалось 20.01.2022, 12:28 користувачем Альона Гищак, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Мизеракль
Досвідчений користувач
Повідомлень: 135
З нами з: 19.05.2018, 18:51
Звідки: Киев

Повідомлення Мизеракль »

Pashtet писав:- доступ до розділу мають тільки ті, хто має доступ у "Варення";
Т.е. действительные члены клуба. Тем больше поводов ими становиться.
Pashtet писав:- обговорювати на форумі штуки на кшталт "що подарувати?" довго і незручно, коли питання треба вирішити, скажімо, за півтора-два тижні.
Речь о том, чтобы размещать там анонс и ссылку на чат.
Алена Гищак писав:Изначально, когда вопрос возник чатиков на сбор денег имениннику, то проблема была не в том, что не подарили подарок кому-то, а в том, что не поздравили даже в том же ФБ, где есть напоминалка о др. Но во все чатики на то, чтобы человек скинулся, приглашали. Как-то так.
"Я же вас всех поздравляю, а вы, а меня..? :cry: "
Есть мнение, что если человека не нашлось кому поздравить, то он сам себе злобный буратина.
А вот отсутствие прямых приглашений или инвайтов поможет ему решить вторую часть его проблемы.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

"Я же вас всех поздравляю, а вы, а меня..? Crying or Very sad "
Есть мнение, что если человека не нашлось кому поздравить, то он сам себе злобный буратина.
Хороший подход. Человек злобный, плохой, но в чатик мы его добавим. А потом забудем о нем... ?

Обычно в клубе есть сформированный круг общения, "маленькие группировки" :) по своим интересам (спортивным, возрастным и т.д.), они обычно и собирают на подарок, так как потом будут праздновать, и они это знают от именинника.
В клубе заинтересованный человек в поздравлении знает кто с кем больше всего общается, может подойти и спросить, собирает ли кто-то, и внести свой финансовый вклад в поздравление.
Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

Алена Гищак писав:Касательно открытки. Ответ на открытку был: "Ален, да это вообще никому не нужно." , "Ален, да это сложно подписывать, придумывать пожелания." Поэтому и не стала делать на следующий год, т.е. сделала, но не печатала.
Кто эти пессимисты? О_о Неужели таких отзывов большинство? Разочаровывает такое положение дел :cry:
Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

Нынешняя практика все также может предполагать ситуацию, что буду получать приглашения в такие чаты, складываться, а мне такой чат никто не сделает 8) Не вижу корреляции с тем, как попаду в такой чат: через прямой вопрос, или неожиданно обнаружив у себя новый чат.

Может быть, стоит тогда принять за правило "не дарит Клуб подарки на Др"?
Конечно, кто-то от себя будет дарить, какое-то количество объединит свои усилия, но глобально со временем все привыкнут и ни у кого никаких ожиданий, огорчений не будет. У меня на работе проходили это: была фиксированная сумма, но в самые популярные месяцы финансовая нагрузка уже начинала ощущаться, а доллар начал стремительно двигаться не туда, все приняли отказаться от этой практики и все живы-здоровы-счастливы, получая порой подарок от кого-то конкретного. Разве что для самой главной начальницы собираемся, но как тут уж иначе))
Есть люди, для которых будут объединятся усилия друзей, но тогда не надо искать этих друзей никакими путями вообще и сообщать именнику всех поименно, чтобы не возникало ощущения подарка от Клуба. Люди конкретные дарят и это отдельная история, а Клуб - нет.
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Мизеракль писав:
Pashtet писав:- доступ до розділу мають тільки ті, хто має доступ у "Варення";
Т.е. действительные члены клуба.
Ассоциированные тоже -- ну, по крайней мере, так задумано. Если формально -- члены форумной группы, которая сейчас называется "Продвинутый пользователь". Собственно, отъем доступа к Сюрпризу осуществляется путем временного удаления персонажа из этой группы (и предоставления ему индивидуального доступа в Варенье, чтобы он не чувствовал себя обделенным). Ну а потом всё назад, плюс удалить всё написанное.

И нет, это нельзя назвать "ошибками в работе форума". Это скорее особенности организации доступа и неприспособленность её для данной конкретной задачи.

Ну и, конечно, кроме меня это могут и делать другие люди, имеющие права администраторов.
Востаннє редагувалось 18.12.2020, 18:11 користувачем Палец, всього редагувалось 1 раз.
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Интел
Керівник турклубу
Повідомлень: 5016
З нами з: 23.10.2006, 21:49
Звідки: Киев

Повідомлення Интел »

Повторю свою мысль о том, что наиболее этичным считаю групповой подарок от приглашённых именинником на свой ДР. Странно ожидать подарка от того, кого ты не приглашаешь. Странно дарить подарок тому, кто не приглашает тебя.
Аватар користувача
Палец
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3885
З нами з: 23.10.2006, 17:50
Звідки: Lund, Sweden

Повідомлення Палец »

Интел писав:Повторю свою мысль о том, что наиболее этичным считаю групповой подарок от приглашённых именинником на свой ДР. Странно ожидать подарка от того, кого ты не приглашаешь. Странно дарить подарок тому, кто не приглашает тебя.
Ну, когда я был в Киеве, то приглашал всех (или никого не приглашал, что примерно то же самое). Кажется, ты тоже так поступаешь.
Вы млекопитающее? Тогда приятного вам млекопитания.
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Повідомлення Pashtet »

Я тут подумав... (це небезпечно, знаю)
Давайте спробуємо вирішити цю проблему, задіючи ідею Інтела, старі традиції клубу та всеосяжне бажання друзів-клубівців до добра і вітань.
Вибачте, що цю гілку розмови зараз використаю не зовсім за призначенням, але тільки один раз.

Так вже сталось, що через кілька тижнів ДН буде у мене (11 січня, якщо чьо :roll: ). Минулий раз я всіх запрошував на ПВД на форумі, подібно до того, як це роблять Інтел і Діма Палець. І знаєте, так, цей день народження вийшов теплим і класним, мені сподобалось, хотілося б ще)

В цей раз все складніше - планована ПВД виходить на робочу суботу 16го і КВК в неділю 17го. Далі - Водохреща і виїзди на бурульку ну і взагалі не то. Тому в 2021 році так не вийде (але буду намагатись в наступних, мабуть, - по минулорічній схемі).

Тож я повернусь до вже трохи призабутої, але гарної традиції - у четвер 14 січня, десь на лекції ШПП, в клуб будуть принесені тортики. Разом з тим, буде створена універсальна тема в "Мероприятиях" під назвою "Святковий тортик у четвер", де будь-хто з клубівців, який планує принести з якогось конкретного приводу ласощі в клуб (що періодично відбувається), буде писати щось по типу: "Еге-гей, в четвер 14 січня приходьте на тортик від Паштєта". Разом з тим, там же, автор може писати, що якщо якийсь чат з секретною ідеєю і є, то про нього найвірогідніше можуть знати той, той або отой. Ну і іншу супутню інформацію.

Як на мене, така схема дає наступні переваги:
1) людина, яка планує принести тортик в клуб, заявляє про це заздалегідь, і оточуючі мають змогу враховувати це в своїх планах;
2) по факту, запрошуються всі, хто бачить форум, тому запрошення в чати старим методом (не опитуючи, просто додаючи в чат) після оголошення з тортиками стає більш легальним. Хто не хоче/не може приймати участь, просто не реагує або виходить з чату;
3) вирішується питання "мене не привітали", бо якщо так сталось - ти сам(-а) про це не написав(-ла) ніде.
Звісно, зовсім необов'язково нести на свій ДН торт в клуб. Але якщо ти про це не написав і приходити не збираєшся, а у ФБ тебе в день народження привітало дві людини - то, очевидно, у тебе тут поки мало спільнодумців (або мало про тебе знають).

Є недолік - може здаватись, що на ДН запрошується турклуб, а не друзі з турклубу. Але поки ми не виділяємо на це гроші з клубної казни (і, сподіваюсь, ніколи не будемо) - подарунок лишається від друзів, а не від турклубу.

Якщо ж людина не пише на форумі і не планує приносити тортики, але збирає тусовку іншим способом - то вже запрошені цим способом люди можуть щось придумати (наприклад, створити другий чат "всі мінус іменинник", причому дійсно НЕ поширювати посилання на чат з організації привітання поза колом запрошених людей).

Ну і, звісно, завжди можна подарувати комусь щось від себе, не залучаючи нікого, навіть якщо він цього не чекає. Навіть обнімашки:)
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

Pashtet писав: буде створена універсальна тема в "Мероприятиях" під назвою "Святковий тортик у четвер"
Підтримую вище пропоновану схему. Здається, вона здатна закрити всі дискомфортні питання.
Відповісти